Vlaky PrahaVídeň

út 21. 5.
Jednoduše
Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 800 oficiálních partnerů
Vyber si způsob cestování
Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě
Kdykoli, kdekoli
Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí, a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Nejlevnější Vlaky

z místa Praha
do místa Vídeň

Nejlevnější

418

Průměr

514

Zobrazují se časy a ceny pro 21. 5..

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Průměrná jízdenka/letenka na trase Praha–Vídeň zakoupená v den cesty stojí přibližně 514 Kč. Nejlevnější jízdenky/letenky ale můžete pořídit už za 418 Kč.

nejlevnější
carrier-logo
05:20Praha, Hlavní nádraží3h 55m 09:15Vídeň
418
1Jednosměrná
418 1Jednosměrná
nejlevnější
carrier-logo
05:20Praha, Hlavní nádraží4h 2m 09:22Wien, Motel One Wien Hauptbahnhof
418
1Jednosměrná
418 1Jednosměrná
nejlevnější
carrier-logo
13:20Praha, Hlavní nádraží3h 55m 17:15Vídeň
418
1Jednosměrná
418 1Jednosměrná
nejlevnější
carrier-logo
13:20Praha, Hlavní nádraží4h 2m 17:22Wien, Motel One Wien Hauptbahnhof
418
1Jednosměrná
418 1Jednosměrná
nejlevnější
carrier-logo
16:20Praha, Hlavní nádraží3h 55m 20:15Vídeň
418
1Jednosměrná
418 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují.
Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

POROVNEJ

Ceny všech druhů přepravy

Train
Bus
Flight
po
20. 5.
387 RegioJet
335 Flixbus
2526 Smartwings
út
21. 5.
387 RegioJet
309 Flixbus
3227 Austrian Airlines
st
22. 5.
387 RegioJet
309 Flixbus
1675 Ryanair
čt
23. 5.
387 RegioJet
283 Infobus
1675 Ryanair

24. 5.
387 RegioJet
335 Infobus
2841 Austrian Airlines
so
25. 5.
387 RegioJet
283 Infobus
2599 JOON
ne
26. 5.
387 RegioJet
309 Flixbus
2841 Austrian Airlines
po
27. 5.
387 RegioJet
283 Flixbus
2163 Eurowings
út
28. 5.
387 RegioJet
296 Flixbus
2163 Eurowings
st
29. 5.
387 RegioJet
257 Flixbus
2506 Austrian Airlines
čt
30. 5.
387 RegioJet
283 Infobus
2506 Austrian Airlines

31. 5.
387 RegioJet
279 Flixbus
2088 Ryanair
so
1. 6.
387 RegioJet
270 Flixbus
2434 Eurowings
ne
2. 6.
387 RegioJet
309 Flixbus
2434 Eurowings
po
3. 6.
387 RegioJet
283 Flixbus
2163 Eurowings
út
4. 6.
387 RegioJet
257 Flixbus
2001 JOON
st
5. 6.
387 RegioJet
257 Flixbus
2001 JOON
čt
6. 6.
387 RegioJet
285 Flixbus
1733 Ryanair

7. 6.
387 RegioJet
296 Flixbus
2506 Austrian Airlines
so
8. 6.
387 RegioJet
283 Flixbus
2078 JOON
ne
9. 6.
387 RegioJet
283 Flixbus
2163 Luftfahrtgesellschaft Walter
train

Přehled cesty

Vlakem na trase Praha – Vídeň

Délka cesty vlakem:
4 hodin 58 minut
Cena jízdenky na vlak:387
Místo příjezdu vlaku:Praha
Místo příjezdu vlaku:Vídeň
Vzdálenost:253 Kms
TrainŽelezniční dopravci:RegioJet

Rychlý průvodce: vlaky z Prahy do Vídně

Průměrná cena – 532 Kč
Počet vlaků denně – cca 14
Počet přestupů – Přímý
Průměrná délka – 3:58 hod.
Nejrychlejší cesta – 3:59 hod.
Nejdelší cesta – 3:59 hod.

 

Vlakem z Prahy do Vídně – Přehled cesty

Spojení na této trase nabízejí dva železniční přepravci, České dráhy ve spolupráci s rakouským přepravcem ÖBB a od ledna 2018 také soukromý dopravce RegioJet. Železniční trasa z Prahy do Vídně je přímým spojením české a rakouské metropole. Vzhledem k tomu, že se jedná o dvě významná střediska kultury, turismu, vzdělání a obchodu, panuje na trati čilý dopravní ruch. České dráhy z Prahy denně vypravují 7 přímých expresů Rail Jet, které vzdálenost 400 kilometrů zdolají přesně za 4 hodiny. První souprava vyjíždí před sedmou ráno, poslední okolo devatenácté hodiny, vždy ve dvouhodinovém intervalu. Do Vídně lze cestovat i lůžkovým vlakem, který opouští Prahu přesně o půlnoci. Na každý spoj je nutné zakoupit jízdenku s místenkou. Ta se dá pořídit na pražském hlavním nádraží nebo na stránkách Českých drah.

Vlaky RegioJet na cestě do Vídně projížději přes Pardubice a Brno a běžná cena v nejnižší třídě je 375 Kč. Vlaky na trase jezdí od ledna 2018 a každý den jsou k dispozici 4 vlakové spoje, první v 5:21 ráno a poslední v 16:21. V opačném směru, tedy z Vídně do Prahy vyjíždi první vlak v 6:30 a poslední v 18:30.

Vlakem z Prahy

Jízda začíná na pražském hlavním (Wilsonově) nádraží. To se nachází v centru, přibližně 5 minut chůze od Václavského náměstí. Železniční stanice je dostupná metrem, tramvajemi a spojení s letištěm zajišťuje každých 30 minut autobus. Při cestě soupravou railjet je možno využít služeb jídelního vozu a kina. Vagony jsou vybaveny bezdrátovým připojením a 230V zásuvkou.

Příjezd vlakem do Vídně

Při příjezdu do Vídně vlaky obvykle pouze zastavují na místním hlavním nádraží a po malé přestávce pokračují dále, většinou do Grazu. Centrální železniční stanice, která se podobá spíše modernímu nákupnímu centru, tvoří významný dopravní uzel vídeňské hromadné dopravy. Nádraží obsluhují tramvaje, autobusy, metro a linky městské dráhy (S-bahn). Právě městská dráha představuje nejrychlejší způsob přepravy na mezinárodní letiště Vídeň Schwechat. A to linkou S1 do stanice Rennweg, kde je nutno přestoupit na linku S7. Ta zajíždí přímo do vestibulů letištních terminálů. Systém nočních spojů je podobný jako v Praze - tvoří ho síť autobusových linek, označených N, s křížením na centrální zastávce Karlsplatz.

Destinace Vídeň

Mimo faktu, že je Vídeň hlavním městem Rakouska, lze ji též označit za muzeum rakousko-uherské monarchie pod širým nebem. Příkladem toho je třeba zámek Schönbrunn se ZOO a rozlehlými zahradami, residence Hofburg a Belvedere nebo relaxační park Prátr s nespočtem atrakcí. Mezi další dominanty patří i katedrála Sv. Štěpána nebo budova opery, kde se každoročně pořádají festivaly vážné hudby.

Porovnej ceny

Nejlepší nabídky jízdenek na vlaky Praha – Vídeň

Tento víkend
Tento měsíc
Next Month
pá 24. 5.
Train
RegioJet
14:203h 55m18:15
PrahaVídeň
so 25. 5.
Train
RegioJet
11:203h 55m15:15
PrahaVídeň
ne 26. 5.
Train
RegioJet
14:203h 55m18:15
PrahaVídeň
Nejrychlejší vlaky na trase Praha – Vídeň podle délky cesty
st 22. 5.
Train
RegioJet
14:203h 55m18:15
PrahaVídeň
čt 23. 5.
Train
RegioJet
03:203h 55m07:15
PrahaVídeň
pá 24. 5.
Train
RegioJet
14:203h 55m18:15
PrahaVídeň
Zpáteční jízdenka na vlak Vídeň – Praha
čt 23. 5.
Train
RegioJet
16:394h 3m20:42
VídeňPraha
so 25. 5.
Train
RegioJet
08:394h 3m12:42
VídeňPraha
po 27. 5.
Train
ÖBB | Euro City (EC)
12:103h 57m16:07
VídeňPraha
Zastávky
Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.
Praha
Vídeň
TrainPraha Hlavni Nadrazi (M)

Vybavení

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone